egeçep logo
HABER ARŞİVİ
EGEÇEP'E DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Sevda Yaşamadair Budak da EGEÇEP'e internetten bağış yaptı. Teşekkür ediyoruz
Devamı
NOYAN ÖZKAN KURTARDIĞI PARKTA ÇOK SEVDİĞİ AĞAÇLARLA YAŞAYACAK

Yaşamını yitiren ekoloji hareketinin öncülerinden avukat Noyan Özkan için, otopark yapılmasına karşı dava açıp, iptal ettirdiği parkta anıt dikildi.
Devamı
EGEÇEP'E İNTERNET ÜZERİNDEN BAĞIŞ VE AİDAT ÖDEMELERİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ

İnternet üzerinden online bağış ve aidat ödemeleriniz için sayfanın en üstündeki "Bağış" yazan yere tıklayınız
Devamı
İZMİR KÖRFEZ GEÇİŞİ ÇED'İNE İTİRAZ DİLEKÇESİ

Balçova, Çiğli, Narlıdere, Karşıyaka ilçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan İzmir Körfez Geçişi Projesi nihai ÇED Raporuna itiraz ediyoruz. İtiraz dilekçesi aşağıda
Devamı
ÇAMAVLU KÖYLÜLERİ RES'CİLERE ÇED TOPLANTISI YAPTIRMADI

Bergama Kozak yaylasındaki Çamavlu köylüleri, köyün merasına yapılmak istenen RES'lerin ÇED toplantısına izin vermedi. El ele tutuşarak barikat oluşturan yüzlerce köylü şirket ve Çevre İl Müdürlüğü yetkililerini ÇED toplantısının yapılacağı duyurulan kahvenin avlusuna bile sokmadı.
Devamı
EGEÇEP BERGAMA PAZAR YERİNDE REFERANDUM ÇALIŞMASI YAPTI

"Anayasa Değişikliği ve Çevre" paneli öncesi EGEÇEP'liler Bergama pazarında #HAYIR'lı bir çalışma yaptılar.
Devamı
BERGAMA'DA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KONUŞULDU

Bergama'da EGEÇEP ve Bergama Çevre Platformu öncülüğünde 'Anayasa Değişikliği ve Çevre' konulu panel düzenlendi.
Devamı
PANEL-FORUM: ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE

EGEÇEP ve Bergama Çevre Platformu'nun ortak düzenlediği "Anayasa Değişikliği ve Çevre" başlıklı panel-forum için 27 Mart Pazartesi günü Bergamada'yız.
Devamı
DÜNYA SU GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI: SUYA SAHİP ÇIKIN!

Bugün dünya su günü suyu yok eden kirleten politikaların yürütücülerinin hamasi boş laflarına kanmayın. Suya sahip çıkın, suyu savunmak, geleceği savunmaktır, suyu savunmak yaşamı savunmaktır, bir gün değil her gün!
Devamı
EVRENSEL: EGEÇEP 11. Kurultayı sonuç bildirgesi açıklandı

EGEÇEP 11. Bileşenler Kurultayı Sonuç Bildirgesi açıklandı. 26 Şubat 2017 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen EGEÇEP 11. Kurultayı'na Ege Bölgesinde yaşam savunucu mücadelesi veren birçok ekoloji örgütü katılmıştı.
Devamı
EGEÇEP 11. BİLEŞENLER KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

26 Şubat 2017 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi İnşaat Mühendisleri Odası Salonunda gerçekleştirdiğimiz EGEÇEP 11. Bileşenler Kurultayı'na Ege Bölgesinde yaşam savunucu mücadelesi veren birçok ekoloji örgütü katıldı. Bileşen örgütlerin kendi yerellerindeki mücadele deneyimleri ve süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerin yanı sıra kurultayın en önemli gündem maddelerinden birisi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu oldu.
Devamı
EGEÇEP'e Bağış İçin Banka Hesap Numaraları

MÜŞTERİ ADI: EGEÇEP DERNEĞİ IBAN: TR48 0006 4000 0013 4082 1956 44 ŞUBE: İş Bankası Konak Şubesi 3408 HESAP NO: 2195644
Devamı
DERNEK GENEL KURUL DUYURUSU

Egeçep Platformu Derneği Yönetim Kurulu’nun 06.01.2017 tarihli toplantısında aldığı karar gereğince, Olağan Genel Kurul toplantısının 19.02.2017 tarihinde Saat:16.00’da dernek merkezinde yapılması, çoğunluğun sağlanamaması halinde ise aynı gündem maddeleri ile 26.02.2017 tarihinde saat:16.00’da Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılmasına karar verilmiştir.
Devamı
BASIN AÇIKLAMASI: Büyükşehir Emin misin, CHP Hukuksuzluğa Ortak mısın?

18 Aralık – 29 Ocak tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni, hukuksuz Kültürpark Projesi’ni Koruma Kurulu’ndan çekmeye, Sancak Holding’in hukuksuz Folkart Basmane Gökdelenleri’ne hizmet birimlerini taşımaktan vazgeçmeye davet eden iki dilekçe için imza kampanyası sürdürdük. Alsancak ve Karşıyaka’ya imza masaları açmayı planlarken, uzak semtlerde yaşayan kentine ve doğaya duyarlı yurttaşlarımızın telefonla, mesajla ve masalarda yüz yüze bize ilettikleri istekleri ve ısrarlarıyla masalarımızı Bornova, Gaziemir, Şirinyer, Üçkuyular’a taşıdık. Narlıdere, Çiğli gibi bazı ilçelerden gelen isteklere ise elimizdeki olanaklarla karşılık veremedik. Bazen yağmur altında, bazen dondurucu soğukta 2-3 saat masalarımızı açık tuttuk.
Devamı
Basın Açıklaması Daveti: Büyükşehir Emin misin CHP Hukuksuzluğa Ortak mısın?

Bileşeni olduğumuz Kültürpark Platformu'nun basın açıklaması. Yer: İzmir Büyükşehir Belediyesi önü Tarih: 1 Şubat 2017, Çarşamba Saat:12.30
Devamı
12Copyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu