egeçep logo
HABER ARŞİVİ
EGEÇEP 12. Kurultayı'na Davetlisiniz

Ege Bölgesi'nin ve ülkemizin doğa, kültür ve kent haklarını korumak üzere yürüttüğümüz mücadelemizin geçen bir yılını değerlendirmek ve önümüzdeki süreci planlamak için tüm bileşenlerimizi ve tüm yaşam savunucularını 25 Şubat 2018 Pazar günü saat 10.30'da Tepekule Kongre Merkezi, İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu'na Egeçep 12. Kurultayı'na davet ediyoruz. Sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.
Devamı
DERNEK OLAĞAN GENEL KURULU DUYURUSU


Devamı
YAŞAMI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Son günlerde, yaşamı savunanlara yönelik saldırılar hız kazanmış görünüyor. Antalya’da, taş ocaklarına karşı mücadele veren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesinden sonra, yine Antalya’da, Alakır Nehrini Koruma mücadelesi veren Birhan Erkutlu ve Tuğba Günal çiftinin yaşam alanlarına yönelik silahlı tacizin rastlantı olmadığına inanıyoruz.
Devamı
Mızrak Torbaya Sığmaz

Meclis Başkanlığı'na 27 Eylül’de sunulan “Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”ndan çevre talanı çıktı. 10 Ekim Salı günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda maddeleri üzerinde görüşmelere başlanacak olan Torba Tasarının 54, 55, 56 ve 61 maddeleri Türkiye doğasında, dağlarında, ovalarında, ormanlarında, meralarında, yaşam alanlarında geri dönüşü olmayacak yıkımlara yol açacaktır.
Devamı
İzmir Körfez Geçişi’nin önü işte böyle açıldı!

İzmir Körfez Geçişi projesinin önünü açtığı söylenen USAK kararında iki 'çevre örgütü'nün de imzası var!..
Devamı
İpar Buğra çok sevdiği doğaya emanet artık

Türkiye ekoloji mücadelesinin önde gelen isimlerden, Karaburun Kent Konseyi Başkanı İpar Buğra, Karaburun'da sonsuzluğa uğurlandı.
Devamı
İpar Buğra artık Karaburun'un rüzgarlarında yaşayacak

Türkiye Ekoloji Hareketinin önde gelen isimlerinden Karaburun Kent Konseyi Başkanı İpar Buğra, yaşamını yitirdi.
Devamı
Gazeteci Gökmen Ulu’nun gözaltına alınmasını kınıyoruz

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de gözaltına alınıp İstanbul’a götürülen Sözcü Gazetesi Muhabiri Gökmen Ulu’nun gözaltına alınması muhalif basına yönelik baskıların son halkalarından birisidir.
Devamı
Egeçep Şirinyer’de Su Kesintisi Protesto Eylemi Yaptı

14 Mayıs 2017 Çarşamba günü Egeçep saat 16'da Şirinyer’de üç gündür süren su kesintisini ve sorunun kök nedeni olarak gördükleri, yanlış olduğunu iddia ettikleri İzmir su politikalarını protesto etmek için basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Egeçep Yürütme Kurulu Üyesi Barış Özel, eyleme çağrı için 15 dk. kadar konunun ayrıntıları hakkında yaymaca konuşması yaptı.
Devamı
UCUZ SİYASİ POLEMİKLER DEĞİL SUYA ERİŞİM HAKKI SAĞLAYIN! — EGEÇEP BASIN AÇIKLAMASI

UCUZ SİYASİ POLEMİKLER DEĞİL SUYA ERİŞİM HAKKI SAĞLAYIN! İzmir’de üç gündür Buca ve Gaziemir’in tamamında, Karabağlar’ın ise bir kısmında sular kesik. Nedeni; Tahtalı Barajı ile arıtma tesisi arasındaki 2,2 metre çapındaki borunun çatlaması. Belediye çaresiz, yurttaş ne yapsın? O baştan çaresiz. Herkes en azından yapılan açıklama doğru çıksın bugün gece yarısı sular gelsin diye dua ediyor.
Devamı
EGEÇEP ÇİNE ALABANDA FESTİVALİNDE

EGEÇEP olarak bu yıl birincisi gerçekleştirilen Alaban'da Kültür ve bahar Festivaline katılmak için Aydın Çine'deydik. Aydın'ın yanı sıra, Muğla'dan ve Yatağandan gelen ekoloji örgütlerinin buluşmasının da gerçekleştirildiği etkinliklerde, 4 Haziran 2017 Pazar günü Söke Kisir'de yapılacak olan panel-forum'un duyurusunun yer aldığı bildirilerimizi dağıttık. Festival haberi: https://www.evrensel.net/haber/318833/1-alabanda-kultur-ve-bahar-senligi-duzenlendi
Devamı
BORNOVA TOHUM TAKAS ŞENLİĞİNDEYDİK

Yerel Tohum Derneği Bornova Tohum Takas Şenliğinde EGEÇEP Standı çocuklarla şenlendi. Yerel Tohum yaşamdır. Küçük doğa dostları tohumlara da sahip çıkıyorlar. Dünya da hiç bir çocuk ağlamasın. Kahkahalarí gökyüzünde çınlasın. Hakettikleri gibi bayram havasında geçsin günleri...
Devamı
EGEÇEP'E DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Sevda Yaşamadair Budak da EGEÇEP'e internetten bağış yaptı. Teşekkür ediyoruz
Devamı
PANEL-FORUM: ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE

EGEÇEP ve Bergama Çevre Platformu'nun ortak düzenlediği "Anayasa Değişikliği ve Çevre" başlıklı panel-forum için 27 Mart Pazartesi günü Bergamada'yız.
Devamı
DÜNYA SU GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI: SUYA SAHİP ÇIKIN!

Bugün dünya su günü suyu yok eden kirleten politikaların yürütücülerinin hamasi boş laflarına kanmayın. Suya sahip çıkın, suyu savunmak, geleceği savunmaktır, suyu savunmak yaşamı savunmaktır, bir gün değil her gün!
Devamı
12Copyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu