BASIN AÇIKLAMASINA DAVET

2,565 total views, 9 views today

İzmir’in önde gelen sivil toplum kuruluşları ve Foça, Aliağa ve Menemen halkı birleşti.

İki kez Mahkemece İPTAL edildiği halde yeniden ÇED olumlu kararı verilen Aliağa’daki “İZDEMİR ENERJİ SANTRALİ – II “” için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı dava açılıyor.

İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası, Menemen Ticaret Odası, Menemen Ziraat Odası, Menemen Sanatkarlar ve Esnaf Odası, Menemen Esnaflar Odası, Menemen Şoförler ve Otomobilciler odası, S.S. Menemen Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Egeçep (Ege Çevre ve Kültür Platformu) Derneği ve aralarında davacı Baro, Oda ve Kooperatif yönetim kurulu üyelerinin, Menemen ve Aliağa’da ikamet eden kişilerin de bulunduğu 92 vatandaş ile toplam 102 davacı olarak bir araya geldi.

Davacılar, İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından, İzmir İli Aliağa ilçesi Horozgediği mahallesinde kurulmak istenen “İZDEMİR ENERJİ SANTRALİ – II “ için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu” kararının, öncelikle yürütülmesinin durdurulmasına ve yargılamanın sonunda da Çed Olumlu kararının iptaline dair talepte bulundukları davayı 28.01.2019 günü İzmir İdare Mahkemesinde açıyorlar.

Davanın açılmasından sonra; 14.30 ‘da İzmir Bölge İdare Mahkemesi (Yeni Adliye) binası önünde “Basın Açıklaması” yapılacaktır.

TARİH : 28.01.2019 PAZARTESİ (BUGÜN)
SAAT : 14.30
YER : İZMİR BÖLGE İDARE MAHKEMESİ ÖNÜ (YENİ ADLİYE BİNASI – STADYUM METRO KARŞISI)